Fotograf

Nejde o to co děláš, ale jak se přitom cítíš!

Jmenuji se Marco Herrndorff a jsem Váš fotograf. Pocházím z Šlesvicko-Holštýnska, nejsevernější spolková země Německa, ale žiji a pracuji už mnoha let v Česku, kde se věnuji zejména reklamní fotografii. Po několika letech v Praze žiji od května 2013 v Brně, kde provozuji malý ateliér nedaleko slavné vily Tugendhat. Společně s moji životní partnerkou máme malou česko-německou princeznu. Moje Čeština není dokonalá, tak Vás prosím o shovívavost.

Přes různé kreativní činnosti a projekty, ale i rodinné kořeny jsem se dostal k fotografováni. Z původně pouhé dokumentaci a prezentaci mých vlastních projektů jsem navíc převzal zakázky různých firem a pustil se do kariéry fotografa jako samouk. Od čisté fototechniky jsem se pak dostal raz dva k digitální úpravě Photoshopem.

Pro mě fotky nejsou pouhým instrumentem k dokumentací, ale nejkrásnější způsob uložení momentů a pocitů. Myslím, že každý snímek by měl obsahovat vždy i nějaký ten príběh, třeba i něco jako malou historku. A ty fotografie, které historku nevypráví, snad jsou „pouze“ krásné…

Děkuji za Váš zájem. 🙂

Další moje fotografické aktivity můžete sledovat na: