Casting Brno

Ukážeš nám zoubky? Máš vrásky z úsměvu? Máš dobrou náladu od přírody? Pak jsi to ty, kterou/kterého bychom rádi fotografovali v rámci Casting Brno!

Atraktivní modelky v kontextu městského života. Všichni byly jednou u nás na casting brno.

Co děláme?

Produkujeme fotografické sady s konceptem a na určitou tématiku, pro které hledáme lidi s výrazně pozitivní náladou. Naše fotky prodáme přes fotobanky a fotoagentury, jako jsou například GettyImages, Shutterstock a Fotolia. Fotografie z naši produkce se pak často používají v časopisech, katalozích a dalších mediích. Dále spolupracujeme s naši mezinárodní imageprodukci HERRNDORFF_

Koho hledáme?

Stále hledáme ženy, muže, třeba i děti, ale i páry, věkově mezi 13 – 88 lety, příjemné vypadající lidi se zdravým sebevědomím a krásným přirozeným úsměvem. Plnoštíhlost a boubelky s pěkným výrazem rozhodně nejsou překážkou.

Casting Brno se koná v ateliéru M-FOTO v Durďákové ulici 359/49, kousiček od vily Tugendhat v Brně.

Potřebný udaje

Pro přihlášení nam pošli, prosím, email na m-foto@email.cz, který obsahuje tyto údaje:

 • Jméno a příjmení
 • Bydliště (Brno je výhoda)
 • Datum a místo narození
 • Výška a váha
 • Velikost oblečení a obuvi
 • Pokud možný, tvoje míry: obvody přes prsa, pod prsa, pas a boky
 • Info, zda máš piercingy a tetování a případně v/na které části těla.
 • Kontaktní údaje (Telefon, Skype…)
 • Zkušenosti a reference pokud máš
 • V případě že jsi profi model/-ka s exkluzivní smlouvou potřebujeme písmné povolení tvé agentury, že tě smíme fotit a tvoje fotografie neomezeně používat
 • Jakou máš hranici odhalení? (vůbec, plavky/prádlo, krytá nahota, nahoře bez, úplná nahota)
 • Máš nějaký zajímavý koníček nebo profesi, který/-ou bychom mohli fotit?
 • 3-5 výrazných fotografií, na kterých jsi dobře vidět (i fotky, na které se usmíváš) 🙂

Selekce

V případě že jsi vhodný/-á kandidát/-ka, dáme do jednoho až dvou měsíce (30-60 dní) vědět a dohodneme osobní termín v rámci casting Brno. Castingy uspořádáme nepravidelně, tak chvilku to trvá než nasbíráme dostatek vhodných talentů. Tvoje nám posílané fotky nikomu neukážeme ani tvoje udaje nikomu nedáme. Ve dne castingu je potřeba podepsat dohodu o užití tvých během castingu pořizovaných fotografií (GDPR).

Zaujala tě naše nabídka? Pak se těšíme na tvoji zprávu emailem na m-foto@email.cz

Mladý manželský pár vaří společně v nové designové kuchyni. Během casting brno se seznámili.

Casting Brno – Časté dotazy a odpovědi:

Přijímáte i muže?

Ano, jak jsme psali na úvod, rádi spolupracujeme s muži všech věkových skupin. Čím starší, tím lepší. Modelové by měli být schopni hrát byznysmeny, a proto by neměli být příliš svalnatí.

Fotografujete i děti a mládež?

Ano, velice rád, ovšem teprv od 13 let a za přísných podmínek. Každopádně je potřeba písemný souhlas obou rodičů (!) a krátký rozhovor s dítětem před termínem focení za přítomnosti alespoň jednoho z rodičů – proto je výhodou bydliště Brno. I v den castingu stejně tak jako v den focení je přítomnost alespoň jednoho z rodičů (ne chůva, ne kamarádka rodičů…) bezvýhradnou podmínkou.

Jak musí být model/-ka velký/-á?

Výška modelek a modelů u nás není důležitá. Jedině v případě, když fotíme skupiny lidí, je vhodné, aby modelky a modelové měli podobnou výšku.

Jak probíhá výběr?

Obvykle vybíráme vhodné kandidáty a kandidátky dle fotografií, kteří nám posílají. Fotografie nemusí být nutně profesionální. Stačí abys na fotografií byl/-a dobře poznat. Klidně i selfie před zrcadlem, když je vidět obličej a ne tělo s mobilem 😉

Jak probíhá casting, co vzít s sebou za oblečení a co líčení?

V termínu castingu přijď, prosímě, včas a v pohodlném oblečení, v jakém se cítíš nejlépe. Nepřetvařuj se a buď v klidu. I topmodelky stály někdy poprvé v ateliéru fotografa. V případě že jsi odhodlán/-a fotit i odhalenější snímky jako například do fitka nebo wellnessu, vezmi s sebou plavky nebo přiléhavé prádlo. Vždy se hodí navíc jeden pár elegantních bot nebo sandálky. Vezmi si s sebou třeba pár doplňků jako jsou gumičky do vlasů, sponky, bižuterie a malou sadu líčidel. V rámci castingu se líčíš obvykle sam/-a. Každopádně si vezmi s sebou, prosíme, tvůj občanský prukaz.

Odhal svůj talent – ukáž co umíš!

Naše castingy jsou spíš tak zvané fototesty. Fotíme s tebou jednu nebo dvě sady tématických snímků kde taky zkoušíme tvoje schopnosti stotožnit se s danou roli. Například si tě vyfotíme jednou jako sekretářka/bankéř a v dalším setu jako jako žena v domácnosti při žehlení nebo jako instalatér s nějakém nářadím. Nebo fotíme úplně normální portréty, do kteří adaptuješ různě emoce jako třeba radost, smůtek, překvapení, leknutí se, zvědavost, strach, odpor, zloba a další. Než se dostavíš na casting Brno doporučujeme zkoušku doma před zrcadlem. Je to sranda 🙂

Časově to výjde obvykle na jednu hodinu.

Sportovní žena na kolečkových bruslích sedí na obrubníku a drží si koleno

Platíte honorář?
Za účast na castingu neplatíš nic, rovnež ani my za účast na castingu nevyplácíme žádný honorář. Ale jako odměnu dostaneš sadu asi 5-10 fotografií, kterou ti pošleme zhruba do týdne k stažení. Honorář za fotoprodukce se potom řeší vždy individuálně.

Kde fotíte?
Fotíme v našem ateliéru v Brně a na lokalitách v přímém okolí Brna.

Hradíte cestovní náklady?
Cestovní náklady nehradíme, proto je velká výhoda když jste přímo z Brna.

Zaujala tě naše nabídka? Pak se těšíme na zprávu emailem na m-foto@email.cz

Merken

Merken

Merken