Casting

Ukážeš nám zoubky? Máš vrásky z úsměvu? Máš dobrou náladu od přírody? Pak jsi to ty, kterou/kterého bychom rádi fotografovali v rámci Casting Brno!

Atraktivní modelky v kontextu městského života. Všichni byly jednou u nás na casting brno.

Produkujeme fotografické sady s konceptem a na určitou tématiku, pro které hledáme lidi s výrazně pozitivní náladou. Naše fotky prodáme přes fotobanky a fotoagentury, jako jsou například GettyImages, Shutterstock a Fotolia. Fotografie z naši produkce se pak často používají v časopisech, katalozích a dalších mediích. Dále spolupracujeme s naši mezinárodní imageprodukci HERRNDORFF_

Stále hledáme ženy, muže, třeba i děti, ale i páry, věkově mezi 8 – 88 lety, příjemné vypadající lidi se zdravým sebevědomím a krásným přirozeným úsměvem. Plnoštíhlost a boubelky s pěkným výrazem rozhodně nejsou překážkou.

Casting Brno se koná v ateliéru M-FOTO v Durďákové ulici 359/49, kousiček od vily Tugendhat v Brně.

Pro přihlášení nam pošli, prosím, email na m-foto@email.cz, který obsahuje tyto údaje:

 • Jméno a příjmení
 • Bydliště (Brno je výhoda)
 • Věk
 • Výška a váha
 • Velikost oblečení a obuvi
 • Pokud možný, tvoje míry: obvody přes prsa, pod prsa, pas a boky
 • Info, zda máš piercingy a tetování a případně v/na které části těla.
  –> Upozorňujeme, že modely s výraznějším tetováním přijmeme jen ve výjimečných případech, nebo když nám model ve dne castingu předloží písemný souhlas autora uměleckého díla k neomezenému užití. V případě spolupráce je navíc potřeba podepsat dohodu o užití jeho uměleckého díla s autorem tetování zvlášť.
 • Kontaktní údaje (Telefon, Skype…)
 • Zkušenosti a reference pokud máš
 • V případě že jsi profi model/-ka s exkluzivní smlouvou potřebujeme písmné povolení tvé agentury, že tě smíme fotit a tvoje fotografie neomezeně používat
 • Jakou máš hranici odhalení? (vůbec, plavky/prádlo, krytá nahota, nahoře bez, úplná nahota)
 • Máš nějaký zajímavý koníček nebo profesi, který/-ou bychom mohli fotit?
 • 3-5 výrazných fotografií, na kterých jsi dobře vidět (i fotky, na které se usmíváš) 🙂

V případě že jsi vhodný/-á kandidát/-ka, dáme obratem vědět a dohodneme osobní termín v rámci casting Brno. Tvoje nám posílané fotky nikomu neukážeme ani tvoje udaje nikomu nedáme.

Zaujala tě naše nabídka? Pak se těšíme na tvoji zprávu emailem na m-foto@email.cz

Mladý manželský pár vaří společně v nové designové kuchyni. Během casting brno se seznámili.

Casting Brno – Časté dotazy a odpovědi:

Přijímáte i muže?
Ano, jak jsme psali na úvod, rádi spolupracujeme s muži všech věkových skupin. Čím starší, tím lepší. Modelové by měli být schopni hrát byznysmeny, a proto by neměli být příliš svalnatí.

Fotografujete i děti a mládež?
Ano, velice rád, ovšem za přísných podmínek. Každopádně je potřeba písemný souhlas obou rodičů (!) a krátký rozhovor s dítětem před termínem focení za přítomnosti alespoň jednoho z rodičů – proto je výhodou bydliště Brno. I v den castingu stejně tak jako v den focení je přítomnost alespoň jednoho z rodičů (ne chůva, ne kamarádka rodičů…) bezvýhradnou podmínkou.

Jak musí být model/-ka velký/-á?
Výška modelek a modelů u nás není důležitá. Jedině v případě, když fotíme skupiny lidí, je vhodné, aby modelky a modelové měli podobnou výšku.

Jak probíhá výběr?
Pokud jsi pro nás zajimavá/-ý, ozveme se ti během jednoho týdne. Obvykle vybíráme vhodné kandidáty a kandidátky dle fotografií, kteří nám posílají. Fotografie nemusí být nutně profesionální. Stačí abys na fotografií byl/-a dobře poznat. Klidně i selfie před zrcadlem, když je vidět obličej a ne tělo s mobilem 😉

Jak probíhá casting, co vzít s sebou za oblečení a co líčení?
V termínu castingu přijď, prosímě, včas a v pohodlném oblečení, v jakém se cítíš nejlépe. Nepřetvařuj se a buď v klidu. I topmodelky stály někdy poprvé v ateliéru fotografa. V případě že jsi odhodlán/-a fotit i odhalenější snímky jako například do fitka nebo wellnessu, vezmi s sebou plavky nebo přiléhavé prádlo. Vždy se hodí navíc jeden pár elegantních bot nebo sandálky. Vezmi si s sebou třeba pár doplňků jako jsou gumičky do vlasů, sponky, bižuterie a malou sadu líčidel. V rámci castingu se líčíš obvykle sam/-a. Každopádně si vezmi s sebou, prosíme, tvůj občanský prukaz.

Naše castingy jsou spíš tak zvané fototesty. Fotíme s tebou jednu nebo dvě sady tématických snímků kde taky zkoušíme tvoje schopnosti stotožnit se s danou roli. Například si tě vyfotíme jednou jako sekretářka/bankéř a v dalším setu jako jako žena v domácnosti při žehlení nebo jako instalatér s nějakém nářadím. Nebo fotíme úplně normální portréty, do kteří adaptuješ různě emoce jako třeba radost, smůtek, překvapení, leknutí se, zvědavost, strach, odpor, zloba a další. Než se dostavíš na casting Brno doporučujeme zkoušku doma před zrcadlem. Je to sranda 🙂

Časově to výjde obvykle na jednu hodinu.

Sportovní žena na kolečkových bruslích sedí na obrubníku a drží si koleno

Platíte honorář?
Za účast na castingu neplatíš nic, rovnež ani my za účast na castingu nevyplácíme žádný honorář. Ale jako odměnu dostaneš sadu asi 5-10 fotografií, kterou ti pošleme zhruba do týdne k stažení. Honorář za fotoprodukce se potom řeší vždy individuálně.

Kde fotíte?
Fotíme v našem ateliéru v Brně a na lokalitách v přímém okolí Brna.

Hradíte cestovní náklady?
Cestovní náklady nehradíme, proto je velká výhoda když jste přímo z Brna.

Zaujala tě naše nabídka? Pak se těšíme na zprávu emailem na m-foto@email.cz

Máš nějaké dotazy? Tak nám napiš email na m-foto@email.cz nebo nám zavolej na čísle 608 734 755

Merken

Merken

Merken